[email protected]
 
Про насПродукціяСпівпраця Блог
ua | ru | en

Халва: склад і калорійність

Халву почали готувати в країнах Середнього Сходу, а згодом вона стала національною стравою Ірану. Як і сотні років тому, сучасні господині країн Азії комбінують безліч калорійних або дієтичних інгредієнтів, щоб приготувати ніжні шарувато-волокнисті ласощі. А от на теренах Східної Європи поширена не арахісова, не мигдальна і навіть не морквяна халва: вже понад сто років слов’янські народи удосконалюють технологію приготування халви з соняшникового насіння. Час з’ясувати, з чого готують солодощі в Україні, та як ласувати з користю для організму.

Що входить до складу халви?

Як у домашніх, так і в фабричних умовах для приготування халви знадобляться три компоненти:

- білкова маса (насіння, борошно, горіхи);
- солодкий компонент (мед, цукровий сироп, карамель);
- згущувач (у рецептах домашньої халви вказується борошно з маслом, на фабриках зазвичай використовується яєчний білок, екстракт мильного кореня або інші натуральні піноутворювачі).

Однак набір складників у описі продукту може кардинально відрізнятися, якщо виробник халви порушує технологію приготування і на власний розсуд додає синтетичні домішки, маючи на меті здешевлення вартості, збільшення терміну зберігання або покращення зовнішнього вигляду. Використання ненатуральної сировини (або ГМО), барвників, харчових добавок і смакових замінників є недопустимим, адже веде до втрати корисних для здоров’я якостей. Така халва швидко втамує голод, але невдовзі він нагадає про себе в декілька разів інтенсивніше.

Рекомендації щодо вибору якісної халви від команди SEEDWEALTH тут.

Типовий біохімічний склад халви має таке процентне співвідношення:
• 12% білків,
• 30% жирів,
• 40% вуглеводів.

Амінокислоти, мінерали та вітаміни, з яких складається органічна халва, активно сприяють регенеративній функції організму та збалансованому обміну речовин.

Як правильно споживати халву?

Соняшникова халва подається на десерт і не може замінити основні страви у раціоні. Оскільки продукт є висококалорійним, середня норма для організму людини становить 20-30 г на добу. Для того щоб отримати корисні речовини, але не перенавантажувати організм зайвими калоріями, рекомендується вживати її 3-4 рази на тиждень.

Не бажано зловживати десертом на ніч, адже під час сну калорії не витрачаються, що може призвести до появи небажаних жирових відкладень і надмірної ваги. Також не варто вживати халву після м’ясних страв, сиру або інших молоковмісних виробів. Халва у шоколадній глазурі становить загрозу для людей з чутливим шлунково-кишковим трактом, адже дає серйозне навантаження на органи травної системи.

Отже, попри корисні властивості натуральної халви, вводити її в раціон необхідно обачно, слідкуючи за потребами власного організму та дотримуючись добової норми.

Дізнатися більше про вплив халви на різні системи організму людини можна тут.

З повагою та турботою,
Команда SEEDWEALTH

Безымянный-1