[email protected]
 
Про насПродукціяСпівпраця Блог
ua | ru | en

Якісна халва та її ознаки

Перші свідчення про халву були виявлені в Ірані та датуються V століттям до нашої ери. В Україну рецепт нетривіального десерту з насиченим смаком потрапив з Греції трохи більше ніж сто років тому, і приніс першому виробникові чималі прибутки. Невдовзі заморська новинка підкорила серця слов’янських народів, і 800 кг горіхової халви на добу, які було спроможне постачати одеське підприємство, було недостатньо, щоб задовольнити всіх місцевих поціновувачів східних ласощів.

Через два роки після феєричного розповсюдження халви на ринку кондитерських виробів Центральної Європи, високовартісний склад горіхової, медової та кунжутної (тахінної) халви був адаптований до більш доступної локальної сировини – насіння соняхів.

Навіть попри те, що сьогодні асортимент солодощів значно розширився, а технологія виробництва халви майже не змінювалася протягом цілого століття, східний десерт з українським присмаком досі не пропадає з полиць супермаркетів. Головне завдання сучасного покупця – під яскравими торговими марками знайти дійсно якісний продукт з натуральним складом. Спробуємо виділити декілька основних показників, на які варто звертати увагу, обираючи халву:

1. Зовнішній вигляд продукту

Нехай вдалий дизайн пакування не вводить вас в оману, адже він має доповнювати, а не компенсувати якісний склад. Правильно приготована соняшникова халва повинна бути помірно пориста й крихка, мати шарувату волокнисту структуру. Ознакою порушення технології виробництва є зовнішня вологість продукту. Шматочок має тримати форму на зрізі, не бути липким і не розвалюватися під час дотику.

Халва з насіння соняшника без хімічних добавок має зеленувато-сірий колір. У якісну білкову масу не можуть потрапляти необрушені ядра (з лузгою). Лушпайки насіння можна виявити на зрізі неозброєним оком. Колір поверхні брикету халви не повинен відрізнятися від кольору продукту зсередини. Темна або слизька оболонка свідчить про те, що халва завітрилася, оскільки зберігалася у невідповідних умовах, або зіпсувалася з інших причин. Такі ласощі споживати небезпечно!

Наявність на поверхні капельок жиру або цукру вказує на недотримання виробником пропорції або інші порушення. Нерідко з метою зниження собівартості в складі продукту зменшується кількість основного складника (соняшникового ядра), натомість кількість карамельної маси перевищує норму. Інколи замість натуральної сировини додається синтетичний замінник. Купуючи таку халву, ви не тільки ризикуєте зіпсувати своє враження від десерту, але й завдати шкоди здоров’ю.

2. Запах і смак

Соняшникові ласощі мають виразний запах. У якісної органічної халви він насичений, але приємний. Додаткові запашні речовини, наприклад ароматизатор «ваніль», не повинні перебивати аромат підсмаженого насіння соняхів.
Смак халви ніжно-солодкий, але не нудний і не гіркий. Відкушуючи шматочок, ви маєте відчувати, як халва злегка похрустує і тане на язиці, але не прилипає до зубів.

3. Особливості зберігання

У вакуумному пакуванні халва зберігається не більше ніж 6 місяців, а в паперовому або картонному – лише 2 місяці. Перш ніж покласти брикет у споживчий кошик, необхідно звернути увагу на цілісність продукту. Варто уникати ласощів, викладених на відкритому повітрі або під променями сонця. Халва на вагу має бути покритою з усіх боків щільним матеріалом-протектором. Слід зауважити, що розпакований бокс з халвою може зберігатися максимум протягом тижня, і тільки якщо продавець дотримується правил зберігання. Вдома халву рекомендується тримати у холодильнику в закритому скляному контейнері.

4. Склад

Середньостатистичний склад соняшникової халви, яку пропонують на ринках і в крамницях, майорить емульгаторами, пігментами, замінниками та «надзвичайно корисними» харчовими добавками. Такі слова в описі складників натуральної халви є недоцільними, адже для приготування потрібні тільки:

• білкова основа (насіння, горіхи, кунжут тощо),
• солодкий компонент (карамель, патока чи мед),
• піноутворювач (яєчний білок, екстракт мильного кореня, солодки або алтеї),
• натуральний регулятор кислотності.

Увага! Навіть купуючи класичну халву без добавок, обов’язково зверніть увагу на склад, що вказується на пакуванні. На одній лінії обладнання можуть вироблятися різні види ласощів, а отже продукт може містити залишки інгредієнтів після попереднього технологічного процесу. В такому разі виробник зобов’язаний зазначити, що халва «містить сліди арахісу» (кунжуту або іншої добавки). Особливо важливо враховувати цю інформацію споживачам, які потерпають від алергії.

Читайте також, чому дієтологи рекомендують вживати халву мінімум один раз на тиждень.

Бажаємо обирати тільки найсвіжішу і найякіснішу халву, яка буде апетитно танути на язиці, та стане приводом для компліментів виробникові.

 

З повагою та турботою,
Команда SEEDWEALTH

Безымянный-1